...co za dużo, to niezdrowo...
Lista wpisów    Licencja    O co tu chodzi?       Zgłoś błąd   
RSS notki  
    Kategorie: aktualne wykopaliska


shadow

Dodge Shadow a.k.a "shadow" ;)

Kolejny impulsowy zakup 05.2010, prezent dla żony z okazji urodzin, Dnia Matki, Dnia Dziecka i w ogóle. Szukałem "małolitrażowego" automatu, powiedzmy jakaś Fiesta czy coś, no ale dość trudno byłoby przesadzić żonę z Explorera i Scorpio w maluszka, a jak mi wpada w oko coś egzotycznego to wiadomo, kupię... w ciągu pół godziny od znalezienia na allegro byłem w drodze po niego. Dodge Shadow '88 wersja dwudrzwiowa, bazowa, 2.2 z 3 biegowym automatem. W zasadzie "golec", tylko tempomat, klima, oryginalne radio kaseciak i takie tam drobiazgi, szyby na korby, fotele też. Bardzo zadbane oldskulowe wnętrze, niezgorzej z zewnątrz (jak na 22 lata...), bardzo mało rdzy. Silnik bardzo fajny jak na poprzeczną rzędówkę (R4 po amerykańsku, czyli koło 100KM ale koło 160Nm, i moment z dołu, przypomina bardziej V6 czy małego diesla, niż R4), automat w porządku, tylko nieco "wolny", w sensie tylko 3 biegi i max 140 na liczniku... Zawieszenie wporzo, hamulce też. Bez podtlenku LPG. Ogólnie zadbany youngtimer, można powiedzieć, jeśli tak "zwykły" samochodzik zasługuje w ogóle na nazwę youngtimer. Bo jest to dość zwykły samochód, tyle że w Polsce - egzotyczny.

Galeryjka zakupowa:
shadow shadow shadow shadow shadow

[2011]

To był bardzo fajny wózeczek, jeździł bardzo zacnie; uratował nam tyłek, kiedy na samym początku zimy 2010 rozbiłem Merkura, a Explo odmówił współpracy, i zostaliśmy z Tbirdem - a zaprawdę, powiadam wam, nawet na dobrych zimówkach 5.0HO RWD nie jest wielką frajdą na lodzie i śniegu.

Potem niestety zaczął się szybko rozłazić ze starości i rdzy - dziurawa podłoga, pęknięcie przewodu hamulcowego, rdzewiejące przewody paliwowe, itp. spowodowały, że zaraz poszedł do ludzi - młodych chłopaków z sąsiedniego miasteczka, którzy z podejściem "to się wyspawa", chcieli się przesiąść w coś porządniejszego niż równie dziurawe sejcienko. Nawet ktoś go widział jeżdżącego.
_________________________
Autor: Boni
Kiedy: 2012-10-06, sobota
Kategorie:  wykopaliska    Tagi:  shadow
Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018